İzleyiciler

Adsense 3

Instagram

14 Ocak 2011 Cuma

Son Moda Oje Rengi

Son senelerde tırnaklarımız iyice renklendi. Neonlar, siyahlar, morlar... Bir kaç aydır gözüme çarpan renkler ise daha önce hiç bu kadar yaygınlaştığını görmediğim kahve tonları oldu. Kimisi açığını kimisi koyusunu sürse de renk olarak genelde kahve rengi imzasını beynimize atıyor.
Bu renkleri giymeyen birisi olarak dikkatimi feci şekilde çekti. Ojeyi sürenlere sorduğumda ise "Neden bu renk?" diye, "Herkes bu renkleri kullanıyor artık" cevabı beni şaşırttı. Bir oje rengi akımı başlamış çoktan ama nereden çıktığı belirsiz. Herkes kıyısından köşesinden bir yerinden yakalamaya çalışmış. Bir ton koyusu, iki ton açığı derken tırnaklarını o gördüğü ojeye benzetmeyi başarmış. Bu modadan kusur kalmış biri olarak yazıyorum sizlere. Tamamen tarafsız olarak araştırdım ve bir kaç tonu aşağıda fotoğraflarla paylaşmak istedim. Öne çıkan markaya gelince; hemen hemen her markanın bu tonlarda ojesi mevcut ama en çok beğenilen Chanel. Bir kaç tonu bayağı bir tutuluyor. Dior'un ise hafif simli renkleri gece tercih edilecek cinsten. Zevkimize, kıyafetimize göre seçmesi de bizlere kalmış.

2 yorum:

  1. Bence kırmızının veya bordonun yerini hiçbiri tutamaz, biraz klasiğim ama ne yapayım, değişiklik uğruna garip renkler süremiyorum, en asil görüneni de frenchhhhh....

    YanıtlayınSil
  2. Başka renkler sürerim de kahverengi oje zor gibi :)

    YanıtlayınSil

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13