İzleyiciler

Adsense 3

Instagram

18 Ağustos 2016 Perşembe

Swimtrainer Yüzme Simidi Kırmızı 3 Ay-4 Yaş


Selam herkese :) Malum yaz aylarının sonuna gelirken tatil programları devam ediyordur diye düşünüyorum çünkü önümüzde bir de bayram tatili var :) Ben de bu düşünce ile tatile gidecek olan bebekli ailelere fikir vermek için hemen yazımı eklemek istedim.


Benim oğlum 5 ayını devirdi. Tatile gittiğimiz zaman 4-4.5 aylık olacağı için denize sokmaya niyetlendim. Aylar öncesinde simir arayışına girdim ve swimtrainer ı buldum. İnternette bebek için dediğinizde swimtrainer a epey rastlıyorsunuz. Nereye baktıysam stokta olmaması da nedense "çok tutulduğunu" bana düşündürdü. Bu simitlerin 3 çeşidi var bizimkine uygun olan kırmızı olanı yani 3 ay- 4 yaş çocuklar için olanıydı.

Joker de gezinirken tesadüfen simite denk gelip aldım. Tatilde de deneme fırsatı bulduk.
Gelelim özelliklerine;
Bir çok farklı noktadan şiştiği için hava kaçırması ya da delinmesi durumunda diğer taraflar şişik kalacağı için o bakımdan güvenli.
Bebeğin sırtından bağlanan klipsleri var ve onların da üstü kapalı yani kendi kendine açılması imkansız gibi birşey. Hatta biz bizim oğlanı bağlarken açarken zorlandık diyebilirim.
Bizimki ay olarak alt sınırı tutuyordu ama dikkat edin kilosunun da tutması gerek. Bizimki 7 küsür kilo bu simidi kullanmak için bebeğin en az 6 kg olma şartı var.

Bizimkine simidi taktık denize girdik.
Simidin kutusundaki tanımlarda da tek başına bebeği bırakmamanız konusunda uyarılar mevcut tabi ama bir an bıraksanız öne doğru kafadan suya girme olasılığı çok yüksek aman dikkat.
Sudan yüzü epey uzaktı aslında ama kilo ve ay durumları da simitle uyuştuğu halde hatta uzun boylu bir bebek olmasına rağmen yüzü simidin iç kısmına temas etmesinden pek hoşlanmadık. Yüzünün temasını da geçtik bu sefer değdi yeri yalamaya başladı :) Arada tabi oraya su geliyor az da olsa bu sefer tuzlu diye yalamış bile olabilir. :)

Joker'de satış fiyatı 59,99 tl.
Biz pek fayda sağlayamadık şu an için ama seneye de kullanmayı düşünüyorum. Sonuçta boyu daha çok uzayacağı için yüzü iç kısmına temas etmeyecek ve yalama olayı olmayacak :)
Umarım fikir vermişimdir size.
Tatille ilgili yazılarım devam edecek takipte kalın :)

Swimtrainer yüzme simidi kırmızı 3 ay - 4 yaş

2 yorum:

  1. Valla benim oplanlar töbe simit istemediler, içine saniyelik sokabildik (foto çektik ve kendilerini dışarı attılar diyeyim). Kolluğu büyük olan 3,5 yaşında takmayı kabul etti, ertesi sene kendi yüzmeye başladı. Küçük da abisinin izinde... yani seneye inşallah sizinkini sokabilirsiniz içine :))) Ama açıklayıcı ve yönlendirici bir yazı olmuş, teşekkürler :) Başak

    YanıtlaSil
  2. Biz de iki yıldır kullanıyoruz. Büyüyünce de riskleri farklılaşıyor. Sırtı desteksiz olduğu için ayakları yere değen yerlerde de hoplaya zıplaya yürümek istediği için ya sırt üstü suya girerse diye korkuyoruz. Böyle bir şey olursa desteksiz düzeltemez bebekler pozisyonlarını bu 'yüzme yardımcısı' objeyle... 19 aylık bizim kuzu bu arada... ;) Burcu

    YanıtlaSil

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13