İzleyiciler

Adsense 3

Instagram

23 Kasım 2014 Pazar

Açlık Oyunları - Alaycı Kuş Bölüm 1


Her zaman güzellik, saç ya da makyajla ilgili post girmeyeyim dedim arada farklı konularla ilgili yazılar yazmak istedim :)

Dün akşam Açlık Oyunları Alaycı Kuş Bölüm 1 i izledik. Serinin 3. filmi. İlk iki filmi izlediyseniz bunu da mutlaka izlemelisiniz. Katniss in maceraları tam gaz devam ediyor ama daha farklı bir mücadele ile. İlk seans daha stabil ilerliyor hatta bir an acaba 3. film beni etkileyemeyecek mi diye düşünebilirsiniz ama ikinci seans sizi gerçekten tatmin edecek ve kesinlikle Alaycı Kuş Bölüm 2 yi sabırsızlıkla bekleyeceksiniz.

Hiç bilmeyenler için Açlık Oyunları'nın konusuna gelirsek ;

Halkın, gelişmiş bir şehir olan Capitol tarafından yönetildiği bir yerde insanlar mıntıka denilen bölgelerde zorlu koşullar altında yaşamaktadır. Başkent ile aralarında bariz bir sınıf farkı vardır. Her yıl başkent "Açlık Oyunları" denilen olimpiyat adı altında kendini eğlendirmek için bir oyun düzenler. "Açlık Oyunları" her yıl ülkenin on iki mıntıkasından seçilen 12-18 yaş arası bir kız ve erkeğin tek kişi kalana kadar savaştığı bir televizyon programıdır. Başkent insanları eğlenirken yarışanlar ölüm kalım savaşı vermektedir. Her yıl düzenlenen bu yarışmaya Katniss da dahil olunca işlerin akışı değişir. 

2.  filmi izleyip filme gitmek daha mantıklı çünkü karakterleri daha iyi hatırlamış oluyorsunuz. İlk iki filmi izleyenler için sizinle konusunu da paylaşayım ;)

Katniss Everdeen, evi 12. Bölge'nin tamamen yıkıma uğradığını öğrendiğinde neler olup bittiğini görebilmek için oraya geri döner. Karşılaştığı manzara ise tam anlamıyla dehşet vericidir. Kazananların kaldıkları evler dışında her şey harabeye dönmüş, insanlar artık yeraltında yaşamaya başlamış ve hükümetin ölümcül politikasının karşısında hayatta kalmak için mücadele etmeye başlamışlardır. Nükleer silahların dahi söz konusu olduğu bu atmosferde, Katniss gerçekten de protesto hareketinin yüzü olmaya başlar ve bu sorumluluğu bir türlü kabullenemez. Yükselen bu isyan dalgasının içerisinde yer alamamasının nedenlerinden en önemlisi de Peeta'nın hayatının tehlikede olmasıdır.


1 yorum:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13