İzleyiciler

Adsense 3

Instagram

15 Temmuz 2016 Cuma

Mustela Yeni Doğan Köpük Şampuanı


Merhaba herkese :) Bugün sizlere Dermokozmetika sitesinden satın aldığım ve yeni doğan bebeklerimiz için kullanabileceğimiz bir üründen bahsetmek istiyorum. Mustela nın  Yeni Doğan Köpük Şampuanı.
Bebeklerimizi hamilelik süresince her zararlı şeyden korumaya çalışırken doğumdan sonra da aynı özeni göstermeye çalışıyoruz. Doğduktan sonra pamuk gibi yumuşacık olan hassas ciltlerine her önümüze gelen ürünü sürmek beklenen bir şey değil tabi.
Doğumdan sonra mevsime göre sık sık banyo yaptırmak gerekiyor. Hangi ürünü kullanayım diye düşünüyorsanız fikir vermesi açısından sizinle bu ürünü paylaşmak istedim.
Mustela'nın bu yeni doğan köpük şampuanı konak önleyici özelliğe sahip. Bilirsiniz konak denilen şey bebeğin vücudunun ürettiği, zararsız, doğal ama görüntü açısından kalın ve yağlı yağlı göründüğü için annelerin hoşuna gitmeyen bir süre sonra geçecek olan bir tabakadır. Mustela'nın bu ürününü konak oluşmadan yani ilk banyosundan itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde eğer farklı bir durum yoksa konak oluşumu engelleyecektir. Ben ilk yıkamadan beri kullanıyorum ve konak oluşumu gözlemlemedim inşallah böyle de kalır. 
Ayrıca bu ürün Paraben, Phythalate ve phenoxyethanol içermez. 
Adı üstünde fotoğrafta da görüldüğü gibi köpük şeklinde bir yapıya sahip. Kokusu misler gibi. Gözleri yakmayan formüle sahip. 
Mustela kozmetik marketlerde satılan bir ürün değil. Genelde eczanelerde ve bazı dermokozmetik siteleride satılıyor. Kampanyalarına göre fiyatlar değişiklik gösterebiliyor. Genelde 30 tl civarında satılıyor. Boyut olarak da 150 ml.

3 yorum:

  1. O halde bu ürün akıla yazılıyor, teşekkür ederim :)

    YanıtlayınSil
  2. ay hem de köpük mü bu alırım ben bunu yüzümü yıkamakta kullanırım :-))

    YanıtlayınSil
  3. Ben de Mustela'yı seviyorum. Fakat biz Unibaby Köpük Şmapuan kullanmıştık; hatta Rüzgar'ın dermatitit artınca, son 2 aydır yine ona döndük. Şimdi de Thalia'nın köpük şampuanını kullanıyoruz. Köpük formda olan temiz içerikli şampuanlar bebeğin cildini hiç yormuyor gerçekten. Sevgiler :)

    YanıtlayınSil

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13