İzleyiciler

Adsense 3

Instagram

10 Ocak 2011 Pazartesi

Harika Buklelerin Sırrı Nedir?

Sizinle çok sevdiğim bir ürünü paylaşmak istiyorum. Bir arkadaşım sayesinde tanıştım kendisiyle. Yakından tanıyanlar beni bilirler. Saçlarıma acayip meraklıyımdır. Hatırlarım ilkokula başlayacağım zaman kuaför upuzun saçlarımı erkek kafasına çevirmişti de 15 gün boyunca aynaya bakamayıp, yanlışlıkla denk geldiğimde ise ağlamıştım. O gün bu gündür saçlarımın boyu ile oynamasını sevmem. Radikal kesimler asla benden beklenecek şey değildir. Böyle olunca değişiklik amacı ile model vermekten başka çare kalmıyor. Pırasa saçlarım bana göre hiç bir şekle girmediği için kıvırcık saçlara oldum olası bir sempatim vardır. Annemden bulaşmış olacak ki saatlerce saçlarımı şekle sokmaya çalışmışımdır. Sonuç mu? Tabi ki BAŞARI :) Hatta bir çok arkadaşım benim yanlış mesleği seçmiş olduğumu, kuaför olmam gerektiğini söyler durur.
Saçlarım hem uzun hem de gür olunca şekil verme süresi uzun olduğu gibi dayanıklı kalma süresi bir o kadar az... 2 saat boyunca saçıma maşa yapmaktan bir süreliğine bıkmayan ben artık kol ağrısından kıvranınca düz saça teslim oldum. Ara sıra maşaya geri dönüş yapıyordum fakat bahsettiğim gibi daha evden çıkmadan düzleşme belirtileri gösteriyordu eğer baştan sağma bir maşa ise :) Sonra bir gün arkadaşım Alberto V05 Bukle Belirginleştirici spreyden bahsetti. Hemen almaya gittim. İlk denemem başarısızdı. Çünkü püf noktalarını henüz keşfedememiştim.

Spreyi az sıkarsanız tutmuyor çok sıkarsanız kalıp halini alıyor. Deneye deneye işin sırrını buldum. Saçlarım kuru iken bir tutama yukarıdan aşağıya inerek 3-4 kere sıkıyorum. Daha sonra normal bir tarakla 1 kere tarayarak kuru kalabilecek yerlere de spreyin yayılmasını sağlıyorum. Sıcak maşaya saçlarımı sarıyorum 20 saniye bekledikten sonra maşayı çekiyorum ve süper bir bukle elde etmiş oluyorum. Hem zamandan tasarruf ederken hem de ertesi güne bile dayanan bukleler elde etmiş oluyorum. Ben köpükle de maşayı denedim fakat bütün saçınıza köpüğü sürünce siz daha saçın bir kısmını yaparken diğer taraflar kuruyup kazık gibi olduğu için denemelerim başarısız oldu. Parça parça köpükleseniz, o da çok zor, eller yapış yapış kalıyor. Bunu da tercih etmiyorum. Ama Alberto V05 Sprey gerçekten başarılı bir ürün. Her tutam da spreyi sıkmak daha kolay. Hem pratik olması hem de kalıcı buklelere neden olması ben de sizlerle bu ürünü paylaşma isteği doğurdu. Ayrıca bu ürün saçı ısıdan da koruyormuş. Fiyatı uygun ama her yerde bulunan bir ürün değil. Kuaför malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Bu ürünü benimle tanıştırdığı için çok sevgili Çağla'ya teşekkürlerimle....9 yorum:

 1. Ya beni saçlarım ne düz ne dalgalı, hem düz hem dalgalı (quantum teorisi gibi ne parçacık ne dalga, hem parçacık hem dalga diyebiliriz). Brezilya fönünü merak ediyorum çünkü saçlarımı yazın kestirdim ve uzamalarını bekliyorum. Brezilya Fönünü tavsie ediyormusun, yaptıran gördünmü?
  Teşekkürler

  YanıtlayınSil
 2. Bir kaç kişi de Brezilya fönünü gördüm. Güzel ama yaptırdığın yer önemli bence iyice araştırman gerek.

  YanıtlayınSil
 3. masanın markası nedir peki? bir de acaba senin bugidilerden alsam masa basarısı elde edebilir miyim benim saçlarım kısa biliyorsun.. yoksa perma yaptıracagım

  YanıtlayınSil
 4. Benim kullandığım maşanın markası Babyliss. Orta kalınlıktakinden almıştım. Bigudiler tam senin saça göre bence. Boy olarak senin saçın çok uygun.

  YanıtlayınSil
 5. Merhaba..Bende bir magic leverag kullanıcısıyım.Bitenekadardan aldım ürünümü.Ben bu spreyi kozmetik ve büyük alış-veriş marketlerinde aradım ama bulamadım.Acaba nereden temin edebilirim.? New wawe ve akat marka 2 ürün aldım.Henüz ürünleri tanıma aşamasındayım.Saçlarımı sanırım çok çok az nemli bırakıp bu bigudileri uygulamalıyım çünkü çıkarttığımda ilk hali güzel oluyor fakat çabuk açılıyor, Açarkende farkediyorum 3 saat geçmesine rağmen kuru değiller.Saçımsa normalde modeli muhafaza eder.Sabitleyici mi kullansam bilmiyorum.Çünkü daha önceden bu tür ürünleri özel günlerde kullanıyordum sadece, günlük hayatta curly bir kız olmak istediğimden bende katıldım bu kervana..Bukleleriniz oldukça hoş bu arada.Sitenizde de çok güzel bilgiler mevcut, teşekkür ederiz.Takibe aldım yazılarınızı.Başarılar dilerim hayatınızda..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Takip ettiğiniz için beni çok teşekkür ederim. Twitter sayfama da mutlaka bekliyorum. https://twitter.com/#!/Kozmetik_Delisi
   Bu ürünü kime tavsiye ettiysem çok memnun kaldılar. Cosmoplex denilen mağazadan alıyordum ben ama en son gittiğimde ürünün kaldırıldığını duydum. Üretici firma artık üretmeyecekmiş. Alternatif ürünler bakıyorum ama hiç biri onun yerini tutmuyor malesef. Eğer bulursam kesinlikle sizlerle de paylaşırım.

   Sil
 6. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 7. Blogu bi açtım yazıdan yazıya atlıyorum,çıkamıyorum. :)

  YanıtlayınSil

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13